Veiligheid van kunstwerken
Speciale onderdelen in dijken, zoals sluizen en gemalen, worden door de professionals ‘kunstwerken’ genoemd. Vóór 2050 moet een groot aantal daarvan versterkt worden, als onderdeel van het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP). Vaak zijn dat langdurige processen. De waterschappen moeten er actiever mee aan de slag, vindt het projectteam Samenwerken aan Kunstwerken.
Stel het aantal kunstwerken dat versterkt moet worden centraal. 2050 lijkt ver weg, maar gezien de veranderende omstandigheden en de schaarste in de markt is de urgentie hoog. Benadruk de voordelen van samenwerking, kennisdeling en innovatie.
Samen met Nancy Kamperveen pakten we het multimediaal aan. We creëerden een video om de noodzaak van een snelle en vernieuwende aanpak te benadrukken. Daarnaast bedachten we het ‘rode boekje’ om de materie verder uit te diepen en later het oranje en het groene boekje om te laten zien dat we op de goede weg zijn.
We creëerden het Kunstwerkenfestival, om de kennisdeling heel concreet, persoonlijk en plezierig te maken.
Voor het eindverslag van het projectteam Samenwerken aan Kunstwerken hebben we een interactieve PDF gemaakt, zodat alle resultaten en inzichten snel digitaal te raadplegen zijn.





In samenwerking met





















